Kompromitująca biografia króla bestsellerem w Szwecji

Do szwedzkich księgarni trafiła właśnie najnowsza biografia króla Szwecji, Karola Gustawa, w której czytelnicy mogą znaleźć kompromitujące szczegóły z życia władcy, zaczynając od organizacji dzikich imprez, a kończąc na romansie ze słynną piosenkarką. - To wszystko działo się dawno temu - broni się król. Wszystkie egzemplarze książki zostały już sprzedane, a wydawcy zdecydowali się dodrukować następne 20 tys. pozycji - podaje magazyn Hello.

Książkę "Carl XVI Gustaf - Den motvillige monarken" napisali wspólnie trzej dziennikarze: Thomas Sjoeberg, Deanne Rauscher i Tove Meyer. Jak twierdzą, chcieli przedstawić monarchę "takim, jaki jest" i "jak odbiera go jego otoczenie". Opowiadają o jego młodości, przejęciu tronu w wieku 27 lat, a także o szalonych imprezach i licznych przelotnych romansach. Dziennikarze przytaczają również sytuację, kiedy król naraził się na niebezpieczeństwo udając się do jednej z dyskotek w centrum Sztokholmu.

Najbardziej szokująca jest jednak informacja o jego rocznym sekretnym związku z Camillą Henemark, wokalistką szwedzkiej grupy pop Army of Lovers, który miał miejsce pod koniec lat 90. Autorzy twierdzą, że gdyby w tamtym czasie opinia publiczna dowiedziała się o romansie władcy z piosenkarką, Camilla stałaby się najprawdopodobniej najbardziej znienawidzoną kobietą w Szwecji. Piosenkarka nie zaprzecza, ale dodaje, że jej adwokat poradził jej nie wypowiadać się w tej sprawie.

Autorzy opierają się głównie na opowieściach anonimowych świadków zderzeń opisanych w książce. Oświadczyli również mediom, że powstrzymali się przed opublikowaniem najbardziej kompromitujących faktów z życia władcy.

64-letni król Karol XVI Gustaw powiedział na konferencji prasowej, że nie miał jeszcze czasu, żeby przeczytać książkę. Podkreślił jednak, że po przeglądnięciu pierwszych stron gazet, nie spodziewa się po lekturze niczego przyjemnego. Stwierdził również, że fakty opisane w książce, musiały mieć miejsce wiele lat temu. Rodzina królewska oświadczyła, że nie ma zamiaru pozywać autorów książki o zniesławienie

TOK FM PREMIUM