Szwedka miała operację plastyczną w Polsce. Od trzech miesięcy jest w śpiączce

Ukazujący się w Malmoe dziennik "Sydsvenskan" opisuje dramatyczną historię młodej Szwedki, która poddała się w Gdańsku operacji plastycznej. Kobieta od ponad trzech miesięcy jest w śpiączce.

Wieczorem szwedzka telewizja publiczna nada program poświęcony tej sprawie. Śpiączka 24-letniej kobiety to zapewne wynik błędu, popełnionego w czasie operacji plastycznej piersi w jednej z prywatnych klinik w Gdańsku.

Pacjentka - studentka ostatniego roku biomedycyny - zdecydowała się na zabieg przed wyznaczonym na przyszłe lato ślubem.

Po operacji przewieziono ją w stanie śpiączki do gdańskiego szpitala, gdzie też nie udało się jej dobudzić, a następnie do Szwecji. Lekarze uważają, że kobieta otrzymała przed zabiegiem chirurgicznym zbyt silną dawkę narkozy, która na trwałe uszkodziła jej mózg.

Członkowie rodziny 24-latki twierdzą, że nie mogą uzyskać żadnych wyjaśnień od gdańskiej kliniki, która nie reaguje na próby nawiązania kontaktu. Przestał być też uchwytny szwedzki pośrednik, reprezentujący polską klinikę w Szwecji.

TOK FM PREMIUM