Argentyna: trzylatka wyciągnięta z 30-metrowego szybu

Cud w Argentynie: po ponad sześciogodzinnej akcji ratowniczej trzyletnia dziewczynka została wyciągnięta z 30-metrowego szybu irygacyjnego. Oprócz lekkiego szoku i kilku zadrapań dziecko wyszło z całej przygody bez szwanku - podaje BBC.

Szyb, do którego wpadła Vanessa Mamani, trzylatka z Florencio Valera w Argentynie, ma 30 metrów głębokości, a jego średnica jest równa 35 cm. Z łatwością może zmieścić się w nim małe dziecko, ale przeciśnięcie się przez tak wąski otwór jest niemożliwe dla osoby dorosłej. Z tego powodu akcja ratownicza dziewczynki trwała ponad 6 godzin i brało w niej udział 200 ratowników, w tym policja i straż pożarna.

 

Girl unscathed after 23m fall down a well

 

ZaA?adowane przez: itnnews . - GorÄ?ce wiadomoA?ci

Dzięki kamerze, która została wprowadzona do szybu, cała operacja była transmitowana na żywo przez argentyńską telewizję. Obraz pokazywał, że dziewczynka jest cała i zdrowa, jednak lekarze obawiali się, że może cierpieć na urazy wewnętrzne, których nie widać gołym okiem.

Ratownicy spuścili na dół specjalną uprząż, do której dziewczynka miała się samodzielnie podpiąć. Do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy Vanessa da radę podążać za instrukcjami ratowników i prawidłowo zapiąć się w uprzęży. Jednak udało się: około północy lokalnego czasu, Vanessa została wyciągnięta na powierzchnię, witana okrzykami radości i gratulacjami ratowników.

- To cud - powiedziała prezydent Argentyny, Cristina Krichner, po odwiedzeniu dziewczynki w szpitalu - Wydostała się i krzyczała z radości, tak jakby się po raz drugi urodziła.

Lekarze mówią, że dziewczynka jest w lekkim szoku, ale oprócz tego nic jej nie dolega.

DOSTĘP PREMIUM