"Pracodawcy wbili mi 14 szpilek w ciało" - służąca oskarża

Kolejna służąca ze Sri Lanki pracująca w Kuwejcie oskarżyła swoich pracodawców o sadyzm - podaje Al Jazeera. Kobieta zeznała, że gdy upomniała się o zaległą wypłatę, rodzina u której sprzątała wpadła we wściekłość. .

V.R. Lechchmi powiedziała dziennikarzom telewizji Al Jazeera, że pracodawcy wbili jej 14 szpilek w ciało, gdy upomniała się o zapłatę za sześć miesięcy pracy.

- Pan domu trzymał mnie, a pani podawała mu metalowe szpile do wbijania w moje ręce i nogi - mówiła kobieta. - Znosiłam ból w milczeniu, bo bałam się, że mnie zabiją, jak będę się wyrywać - dodała.

Służąca obecnie dochodzi do siebie w szpitalu na rodzinnej Sri Lance. Lekarze musieli przeprowadzić dwie operacje by usunąć szpilki z jej ciała.

To już kolejna służąca ze Sri Lanki, która oskarżyła arabskich pracodawców o torturowanie. W sierpniu inna kobieta zeznała, że saudyjskie małżeństwo wbiło jej za karę 24 gwoździe w ręce, nogi i czoło. Al Jazeera pisze też o trzeciej kobiecie, która twierdzi, że jej jordańscy pracodawcy zmusili ją do połknięcia sześciu gwoździ gdy upomniała się o wypłatę.

Rodziny w bogatych krajach arabskich często zatrudniają służących z Indii, Pakistanu, Sri Lanki czy Indonezji. Pracownicy ci są często traktowani jak niewolnicy, bici, torturowani, a kobiety gwałcone.

DOSTĘP PREMIUM