Nowa Zelandia: Film z zawalenia kopalni opublikowany w mediach [WIDEO]

Dramatyczny film z eksplozją gazu w kopalni w Nowej Zelandii został opublikowany w mediach. Pod ziemią ciągle znajduje się 29 górników.

Na filmie nagranym kamerą przemysłową umieszczoną przy wejściu do szybu widać wejście do kopalni, które po kilku chwilach zawala się wypuszczając chmurę pyłu. W ostatnim etapie zawalania się kopalni, z jej wejścia wypada także gruz.

Szef kopalni Pike River Peter Whittall powiedział dziennikarzom, że siła zawalenia była tak duża, że wyłączyła systemy wentylujące kopalnię. I właśnie przez duże stężenie gazu wewnątrz kopalni i obawę o kolejną eksplozję ratownicy nie mogą się dostać do szybu.

Rząd australijski próbując pomóc ekipie ratowniczej wysłał im do asystowania drugiego już specjalnego robota, który ma pomóc w dotarciu do zasypanych. Pierwsza maszyna popsuła się po kilku godzinach działania.

W kopalni pozostaje uwięzionych 29 górników. Dwóch z nich jest Australijczykami. Od tragicznego wypadku, który miał miejsce w piątek, ratownicy nie mieli kontaktu z zasypanymi.

TOK FM PREMIUM