Pożar w więzieniu w stolicy Chile. Zginęło 81 więźniów

W więzieniu w Santiago de Chile wybuchł pożar - podała państwowa telewizja. W pożarze śmierć poniosło co najmniej 81 osób. Więźniowie machali rękoma zza krat, wołając o pomoc. Krewni osadzonych krzyczeli i prosili policjantów by pozwolono im ratować najbliższych.

Pożar wybuchł w godzinach porannych na trzecim piętrze w skrzydle więzienia w którym osadzonych jest około 2900 skazańców. Ponad 200 więźniów zostało ewakuowanych na spacerniak.

Telewizja chilijska pokazała płomienie i czarny dym buchający z budynku więzienia San Miguel. Wokół więzienia zebrało się kilkaset krewnych ofiar. Niektórzy z nich mówili, że władze więzienia zamknęły bramę więzienną, co utrudniło strażakom akcję ratunkową.

Pożar opanowano dopiero po trzech godzinach. Nie wiadomo na razie co go spowodowało. Według telewizji 19 osób jest rannych. Wśród nich jest strażak i trzech strażników więziennych.

Według wstępnych ustaleń przyczyną śmierci ofiar było zaczadzenie. Władze więzienne starają się obecnie zidentyfikować zmarłych.

Przedstawiciel policji Jaime Concha powiedział, że liczba ofiar może jeszcze ulec zmianie. 14 więźniów jest bardzo ciężko poparzonych.

Gigantyczny karambol na S1 - 60 samochodów [ZDJĘCIA]:

TOK FM PREMIUM