Była Playmate użyła pistoletu od Polańskiego, żeby zabić męża

Angela Dorian, była Playmate Roku, została oskarżona o próbę zabójstwa swojego męża przy pomocy broni, którą otrzymała od Romana Polańskiego - donosi brytyjski ?Daily Telegraph?.

66-letnia Dorian, prawdziwe imię Victoria Vetri, została Playmate Roku w 1968 r. W październiku kobieta została aresztowana i oskarżona o próbę zabójstwa po strzelaninie w swoim domu w Hollywood. Nie przyznała się jednak do winy.

W 1968 r. wystąpiła ona w filmie Romana Polańskiego "Dziecko Rosemary". Zagrała tam uzależnioną od heroiny Terry Gionoffrio. Według portalu TMZ była wówczas blisko zaprzyjaźniona z żoną Polańskiego - Sharon Tate.

W sierpniu 1969 r. Tate, będąca w ósmym miesiącu ciąży, została zamordowana przez bandę Charlesa Mansona. Po makabrycznej zbrodni Polański oddał Dorian swój własny pistolet, Walther PPK, by mogła się bronić. Cztery dekady później wystrzeliła z tej broni do męża podczas kłótni.

Byłej Playmate za próbę zabójstwa grozi dożywocie. Jej mąż, Bruce Rathgeb, przeżył atak. - Kochałem ją przez prawie 25 lat. Wystarczyłby rozwód, a nie kulka - mówił Rathgeb portalowi TMZ.

DOSTĘP PREMIUM