Mali Haitańczycy adoptowani przez Francuzów już w Europie

Francuski samolot ze 113 sierotami z Haiti przyleciał z Port-au-Prince do Paryża. Towarzyszyli im francuscy rodzice, którzy adoptowali dzieci osierocone po straszliwym trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło Haiti w styczniu.

Zobacz zdjęcia haitańskich sierot >>>

Samolot z dziećmi i ich nowymi rodzicami przyleciał specjalnie na święta. W ramach specjalnego programu do Francji ma przylecieć łącznie 318 dzieci - podało francuskie ministerstwo spraw zagranicznych. Samolot wylądował mimo niesprzyjającej pogody. Opady śniegu powodują, że część lotów została we Francji odwołana,

Wszystkie dzieci zostały adoptowane po wielkim trzęsieniu ziemi, które zniszczyło znaczną część Haiti i spowodowało śmierć prawdopodobnie 250 tys. osób. Ich rodzice zginęli w czasie katastrofy.

Na samym początku dzieci przebadali pediatrzy, gdyż na Haiti ma miejsce epidemia cholery. Do tej pory z jej powodu zmarło 2,5 tys. osób - Dzieci są zdrowe i w dobrej kondycji. Pochodzą z terenów, gdzie cholera nie wystąpiła - mówi agencji AFP lekarz Patrick Daoud. Francuzi adoptowali już 700 haitańskich sierot.

TOK FM PREMIUM