Francja odradza wyjazdy na Wybrzeże Kości Słoniowej

Francja oficjalnie zaleciła swoim obywatelom opuszczenie Wybrzeża Kości Słoniowej. Odradza również wyjazd do tego kraju, gdzie w powyborczych starciach zginęło już ponad 20 osób.

Rzecznik rządu Francois Baroin podkreślił, że jak na razie obywatele francuscy przebywający na Wybrzeżu Kości Słoniowej nie byli bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo, niemniej władze w Paryżu z niepokojem obserwują rozwój sytuacji i dlatego zdecydowały się na taki krok.

- Zachęcamy naszych obywateli do powrotu. W najbliższym czasie Ministerstwo Spraw Zagranicznych sprecyzuje warunki, w jakich zorganizowany będzie powrót. Wystarczy tylko uważniej śledzić rozwój sytuacji na miejscu, by mieć powody do niepokoju. Przypomnę tylko, że już w tej chwili jest wiele ofiar - powiedział rzecznik francuskiego rządu.

Na Wybrzeżu Kości Słoniowej mieszka około 15 tysięcy obywateli francuskich. Rzecznik podkreślił, że w przypadku bezpośredniego zagrożenia ich życia interweniować będą oddziały francuskie stacjonujące w tym kraju.

Podobne zalecenie dla swych obywateli wydały władze Niemiec.

Rok 2010 według fotoreporterów agencji AP [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM