Papież: Bóg często robi nam niespodzianki

Pan Bóg dotrzymuje obietnic, ale często zaskakuje nas tym, jak je spełnia - takie słowa skierował dziś do wiernych papież Benedykt XVI. Specjalnie przygotowane przesłanie wyemitował kanał 4 radia BBC. Po raz pierwszy w historii papież zwrócił się bezpośrednio w swoim przesłaniu do kraju, który w mijającym roku odwiedził - Wielkiej Brytanii.

Słuchacze kanału 4 radia BBC usłyszeli, że papież "modli się za nich, za ich dzieci, za chorych, i za tych, którzy przechodzą jakiekolwiek trudności". - Jestem szczęśliwy, że mam możliwość znów pozdrowić was (Brytyjczyków - red.) i wszystkich słuchaczy, w chwili, gdy przygotowujemy się na świętowanie narodzin Chrystusa - powiedział Benedykt XVI.

Papież przypomniał, że kiedy dwa tysiące lat temu Izraelczycy oczekiwali na Mesjasza, wyobrażali go sobie jako wielkiego wodza, który przywróci im wolność. - Dziecię urodzone w Betlejem przyniosło wolność, ale nie za pomocą środków militarnych czy politycznych - stwierdził papież.

Negocjacje między Watykanem a BBC w sprawie emisji przesłania papieża trwały wiele miesięcy. Mimo krytyki ze strony sekularystycznych organizacji w Wielkiej Brytanii, Radio 4 wyraziło radość z tego, że papież "podzielił się swoim świątecznym przesłaniem ze słuchaczami".

DOSTĘP PREMIUM