Tornado nad USA. Zawalone domy, ofiary śmiertelne

Nowy rok źle zaczął się dla mieszkańców amerykańskich stanów Arkansas, Missouri i Illinois. Z powodu tornada, jakie nawiedziło ten region, zginęło sześć osób. Wiele osób zostało rannych, kilka jest w stanie krytycznym.

Strażacy długie godziny przeczesywali zawalone domy. Wiatr uszkodził wiele budynków, w tym posterunek straży pożarnej i kilka farm. Wiele gospodarstw jest pozbawionych prądu.

Gubernator stanu Missouri Jay Nixon ogłosił stan wyjątkowy. - Władze są gotowe zapewnić wszystkie niezbędne zasoby, by pomóc w akcji ratunkowej i odbudowie zniszczeń dokonanych przez żywioł - zapewnił Nixon. W Missouri tornado przeszło m.in. nad Sunset Hills w pobliżu St. Louis. - To niesamowite, niesamowite. Poprzewracane samochody, poprzewracane ciężarówki... Nie do wiary, że coś takiego stało się w naszej miejscowości - relacjonował burmistrz w CNN.

Tornada w tej części Stanów Zjednoczonych nie należą do rzadkości. Mieszkańcy Arkansas często mają we własnych domach specjalne schrony, z których korzystają w przypadku zagrożenia.

DOSTĘP PREMIUM