iPhony przestały... budzić. Noworoczna awaria

Użytkownicy telefonu iPhone mogli dłużej pospać przez pierwsze dwa dni nowego roku. Niestety, wielu z nich spóźniło się przez to do pracy, na pociąg, albo na samolot. W iPhonach na całym świecie przestały działać budziki - podaje BBC.

To już drugi przypadek zepsutych budzików w iPhonach - zdarzyło się to również w listopadzie. Nie wiadomo, co spowodowało obydwie usterki. Firma Apple ogłosiła, że jest świadoma problemów z budzikami, i że postara się je rozwiązać do 3 stycznia.

Zdenerwowani użytkownicy iPhonów dzielili się problemami z telefonami w internecie m.in. na blogach i Twitterze. Przez drobną usterkę, wiele osób spóźniło się do pracy, albo, wracając z sylwestrowej zabawy, przegapiło samolot lub pociąg.

- Zdajemy sobie sprawę, że usterka w budzikach mogła spowodować dużo problemów 1 lub 2 stycznia - powiedziała rzeczniczka prasowa Apple, Natalie Harrison.- Mamy nadzieję, że w poniedziałek wszystko wróci do normy.

- To naprawdę ośmiesza firmę Apple - powiedział specjalista BCC do spraw technologii - i to nawet nie dlatego, że już po raz drugi budziki w wielu telefonach psują się w tym samym czasie, tylko dlatego, że firma chwiali się tym, że jej wyroby są przyjazne i proste w użyciu. Awaria budzików to jakiś prosty błąd techniczny, jednak jeśli będą się one zdarzać częściej, może to bardzo źle wpłynąć na reputację firmy. - dodaje.

- Pracownikom firmy Apple nie udało się rozwiązać problemu w listopadzie - mówi informatyk, Rory Reid - Ale powinni byli być przygotowani, że ta usterka się powtórzy. Pomimo tego, że powiedzieli, że naprawią budziki do 3 stycznia, dla wielu ludzi może to być o dwa dni za późno - komentuje.

Do czerwca 2010 roku z iPhonów korzystało ponad 1,7 milionów ludzi.

DOSTĘP PREMIUM