Włochy apelują: niech UE broni chrześcijan

UE powinna ostro zareagować na prześladowania i dyskryminacje chrześcijan - apeluje Franco Frattini. Szef włoskiego MSZ chce, by kwestia obrony chrześcijan była przedmiotem dyskusji na forum Unii Europejskiej.

Kraje członkowskie wspólnoty powinny przemówić jednym głosem w sprawie prześladowań i dyskryminacji chrześcijan. Walczy o to minister spraw zagranicznych Włoch, Franco Frattini. Minister zapowiedział, że zaproponuje rozpatrzenie tej sprawy przez szefów MSZ państw UE jeszcze w styczniu. I oczekuje decyzji.

- Chodzi o to - dodał szef włoskiej dyplomacji - aby były to decyzje skuteczne i zdecydowane.

Watykan odpowiada muzułmanom

Tymczasem Watykan odpowiedział na zarzuty, jakie sformułował wobec Kościoła katolickiego wielki imam sunnickiego uniwersytetu Al-Azhar w Kairze. Ahmed al-Tayyed uznał apel papieża Benedykta XVI o ochronę chrześcijan po zamachu na kościół w Aleksandrii uznał za "niedopuszczalną ingerencję" w wewnętrzne sprawy Egiptu. Rzecznik papieża oświadczył, że musiało dojść do nieporozumienia. Przypomniał też, że Benedykt XVI, odnosząc się do ostatnich ataków na chrześcijan w Egipcie , mówił wyraźnie o zgubnych konsekwencjach takich ataków dla wszystkich mieszkańców tego kraju.

TOK FM PREMIUM