Sprośne taśmy kapitana USS Enterprise - wojsko USA wszczyna śledztwo [ZDJĘCIA]

Udawane sceny masturbacji, kobiety pod prysznicem, wyzwiska pod adresem gejów - wszystko to znajduje się na taśmach, które wysoki rangą oficer amerykańskiej marynarki kręcił podczas służby na lotniskowcu USS Enterpise. Krótkie filmy miały służyć zabawie, ale amerykańska armia wszczęła śledztwo po tym, jak wyciekły do mediów - donosi ?Daily Telegraph?.

Twórcą filmów jest 49-letni kapitan Owen Honors, który w maju objął dowództwo USS Enterprise - pierwszego na świecie lotniskowca o napędzie atomowym z załogą liczącą 5800 osób.

Fragmenty nagrań przedostały się do mediów

Filmowe skecze zostały nakręcone w 2006 i 2007 roku, gdy Honors był pierwszym oficerem na jednostce. USS Enterpise był wówczas na dwóch sześciomiesięcznych misjach w Zatoce Perskiej, skąd wspierał amerykańskie wojsko w Iraku i Afganistanie. To wtedy prawdopodobnie nakręcono skecze, które były potem pokazywane załodze na lotniskowcu.

Seria skeczów zatytułowana jest "XO Movie Night". Ich fragmenty i opisy opublikowała gazeta "Virginian-Pilot". Filmy są pełne podtekstów seksualnych, obelg pod adresem gejów, przedstawiają też marynarzy poprzebieranych za kobiety i symulujących masturbację. W jednej ze scen sugeruje się, że oficer uprawia w swojej kabinie seks z osłem. W innych są ujęcia marynarzy rzekomo jedzących odchody i oglądających swoje odbyty.

Udawana masturbacja, kobiety pod prysznicem...

Dziennikarze "Virginian-Pilot" piszą, że część załogi skarżyła się na filmy. Kapitan Honors sam o tym wspomniał w jednym z klipów. - Na przestrzeni lat dostałem kilka skarg dotyczących niestosownych elementów w tych filmach, nigdy osobiście, ale tchórzliwie, innymi kanałami - mówi. Następnie zapowiada coś, co obrazi "wszystkie wrażliwe dusze" i puszcza wiązankę przekleństw.

Na kolejnym ujęciu widać jak Honors i kilku innych marynarzy udają masturbację. Podkładem muzycznym jest piosenka "Spank" (pl. "Klaps"). Na koniec kapitan zapowiada powrót do swojego "ulubionego tematu" i "czegoś obcego gejom". Kolejne ujęcie przedstawia dwie kobiety-marynarzy, które udają, że biorą razem prysznic. Widać także dwóch żołnierzy, którzy namydlają się nawzajem.

"Nie do zaakceptowania" - armia wszczyna śledztwo

Rzecznik marynarki stwierdził, ze filmy są "zdecydowanie nieodpowiednie" i że marynarka nie mogłaby ich zaakceptować ani wcześniej ani teraz. Wojsko zdecydowało też o wszczęciu śledztwa.

Kapitan Honors był pilotem myśliwców F-14 Tomcat i szkolił się w akademii Top Gun w Miramar.

DOSTĘP PREMIUM