Znaleziono kolejne martwe ptaki. Tym razem w Szwecji

W Falkoeping, niewielkim szwedzkim mieście na zachodzie kraju, znaleziono niemal sto martwych kawek. Na razie nie wiadomo co spowodowało śmierć tych ptaków. Kilkaset martwych ptaków znaleziono w Sylwestra w stanie Arkansas w USA, a kilka dni później w Luizjanie.

Policja zamknęła rejon, w którym je znaleziono. Wezwano na pomoc specjalistów. Nie mogli ustalić przyczyn tego zjawiska.

Jak powiedział Erik Uhlhorn z Państwowego Zakładu Weterynarii, może być to choroba lub zatrucie, ale nie wykluczył innych przyczyn. Weterynarze twierdzą, że wyjaśnienie wydarzenia w Falkoeping może zabrać dłuższy czas.

Podobnie tajemnicze zjawisko zaobserwowano ostatnio w USA. W sylwestra w miejscowości Beebe w stanie Arkansas niespodziewanie spadło na ziemię od 3 do 5 tysięcy czarnych ptaków. Ornitolodzy przebadali kilkadziesiąt z nich, ale nie stwierdzili u nich żadnej choroby. Nie wykluczone, że zwierzęta te czegoś się wystraszyły, na przykład sztucznych ogni.

Dziś media doniosły o znalezieniu kilkuset martwych ptaków na autostradzie w Luizjanie. Ptaki są badane przez weterynarzy, nie wiadomo jeszcze jakie są przyczyny śmierci.

TOK FM PREMIUM