Amerykańska aktorka protestuje: Ma naszywkę na sukni

Popularna w USA aktorka - Paulley Perrette - na uroczystej gali pojawiła się w sukni z napisem "NOH8". Aktorka jest zaangażowana w akcję społeczną przeciwko "propozycji 8" - zakazującej małżeństw parom homoseksualnym.

Perrete pojawiła się w białej sukni z napisem na gali rozdania nagród Peoples Choice. To wyróżnienia przyznawane aktorom serialowym i ludziom telewizji na podstawie rankingów popularności. Decydujący głos mają w nich widzowie.

Perrette jest jedną z gwiazd serialu "NCIS" o perypetiach agentów rozwiązujących zagadki kryminalne związane z Marynarką Wojenną i marines. Reżyserem jego jest Donald P. Bellisario, twórca znanego w Polsce serialu "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze".

Serial telewizji CBS jest szalenie popularny w USA, a Perrette ma status gwiazdy.

Aktorka od ponad roku zaangażowana jest w kampanię przeciwko zakazowi zawierania ślubów homoseksualnych, który funkcjonuje pod nazwą "Propozycja 8".

"Propozycja 8" była wprowadzona w 2008 roku jako poprawka do konstytucji amerykańskiego stanu Kalifornia. Zakaz wszedł w życie po referendum w którym głosowali obywatele całego stanu i stanowi, że "stan Kalifornia uznaje za ważne tylko małżeństwa pomiędzy mężczyzną a kobietą".

Oprócz Perrette do kampanii NOH8 włączyło się wielu celebrytów m.in. Kim Kardashian czy Tori Speeling.

DOSTĘP PREMIUM