Cud na Hudson: samolot trafi do Muzeum Lotnictwa. "To ikona"

Airbus A320, który w styczniu 2009 roku lądował awaryjnie na rzece Hudson, zostanie przekazany Muzeum Lotnictwa w Południowej Karolinie. Ze słynnego lądowania udało się uratować wszystkich pasażerów, a pilot samolotu został okrzyknięty bohaterem narodowym.

Potężna maszyna miała kłopoty po tym, jak krótko po starcie zderzyła się ze stadem ptaków. Samolot lądował awaryjnie na rzece Hudson w Nowym Jorku. Maszyna unosiła się na wodzie, a 155 pasażerów czekało na skrzydłach na ratunek. Nikomu nic się nie stało.

Wkrótce samolot zostanie przekazany do Muzeum Lotnictwa w Południowej Karolinie, gdzie trafi na ekspozycję stałą - To jest bez wątpienia jedna z głównych ikon narodowego lotnictwa - powiedział Shaw Dorsch, który szefuje placówce i starał się o przekazanie airbusa. - Ludzi na całym świecie poruszyła ta historia - stwierdził.

Samolot zostanie przetransportowany do Muzeum najprawdopodobniej w maju z New Jersey, gdzie się znajduje od czasu słynnego lądowania.

Muzeum udało się też wywalczyć, że trafi do nich również mundur Sully'ego Sullenbergera, pilota, który wykonał brawurowe lądowanie.

DOSTĘP PREMIUM