Rok po apokalipsie. Temat dnia w TOK FM

Dzisiaj mija pierwsza rocznica tragicznego trzęsienia ziemi na Haiti. Zginęło wówczas 220 tysięcy osób, około 2 miliony ucierpiały w inny sposób. W Radiu TOK FM cały dzień rozmawiać będziemy o sytuacji na Haiti. Prosto stamtąd na Tokfm.pl pisze dla nas Rafał Hechmann z PAH.

Na Haiti jest w tej chwili koordynator Polskiej Akcji Humanitarnej Rafał Hechmann. Na swoim blogu na Tokfm.pl relacjonuje jak wygląda kraj rok po apokalipsie.

Temat przez cały dzień obecny będzie na antenie. Zaproszeni goście opowiedzą o aktualnych wydarzeniach na Haiti, epidemiach, biedzie i możliwościach pomocy.

* Pierwszym gościem była Janina Ochojska , szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, z którą rozmawiał Jan Wróbel w "Poranku Radia TOK FM". Opowiadała m.in. o tym, czego brakuje jej od polskiego rządu w sprawach pomocy rozwojowej oraz o aktualnej sytuacji Haitańczyków .

Zobacz także: Blog Janiny Ochojskiej

* O 11.25 w programie "Komentarze Radia TOK FM" prowadzonym przez Annę Laszuk wystąpi Marek Krupiński, Dyrektor UNICEF w Polsce.

* W audycji "Nisza" Jakuba Janiszewskiego o godz. 15.05 Radio TOK FM połączy się bezpośrednio z Haiti - z Rafałem Hechmannem, autorem Bloga Humanitarnego

* W "Popołudniu Radia TOK FM" o 17.05 Grzegorz Chlasta porozmawia z Niną Hałabuz z Fundacji Polska-Haiti, organizującej i koordynującej wyjazdy polskich lekarzy na Haiti.

Radio TOK FM patronuje też koncertowi charytatywnemu Melissy Laveaux, który odbędzie się 16 stycznia 2011 r. o godz. 19.00 w Domu Polonii w Warszawie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie rozwoju edukacji na Haiti. Gwiazda wieczoru to wokalistka pochodzenia haitańskiego, śpiewająca swoje utwory w trzech językach: angielskim, kreolskim i francuskim. Gościnnie wystąpią również Piotr Gronau i Luis Andino Velez, którzy poprowadzą publiczność w podróż "Uchem po mapie", Pako Sarr - Senegalczyk na stałe mieszkający i tworzący w Polsce oraz Patrycja Kazadi.

Koncert organizuje Fundacja Polska-Haiti wraz ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Więcej informacji>>

TOK FM PREMIUM