MAK ogłasza: chwalą nas za bezstronny i obiektywny raport

Na stronach internetowych Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego pojawił się komunikat, z którego wynika, że instytucja ta zebrała pochwały za rzetelne opracowanie raportu na temat przyczyn smoleńskiej katastrofy.

Gdy w Polsce i Rosji pojawia się coraz więcej kontrowersyjnych komentarzy na temat raportu MAK działacze komitetu publicznie chwalą się bezstronnością i dogłębnością swoich ekspertyz. W komunikacie internetowym MAK dziękuje międzynarodowym organizacjom zajmującym się bezpieczeństwem w transporcie za "wszechstronne wsparcie wyrażone zarówno w trakcie badania przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M o numerze 101 RP, jak i po opublikowaniu rezultatów śledztwa". Z komunikatu wynika, że międzynarodowe organizacje wyraziły szczególne uznanie za to, że Rosja i Polska zdecydowały się przeprowadzić techniczne śledztwo w oparciu o załącznik 13 konwencji Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego - ICAO. - Po publikacji raportu końcowego MAK otrzymał szereg uwag podkreślających: obiektywizm, szczegółowość i wysoki poziom raportu, który w pełni odpowiada międzynarodowym standardom - można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Komitet Lotniczy.

Raport ws. katastrofy smoleńskiej ogłoszono w środę. Pojawiło się wiele komentarzy polityków i ekspertów, że jest on niepełny. Premier Donald Tusk uważa, że dokument przygotowany przez Rosjan jest niekompletny.

DOSTĘP PREMIUM