Rosja: Tusk skrytykował polityków za antyrosyjską retorykę

Rosyjskie media na bieżąco informują o dyskusji w polskim Sejmie dotyczącej przyczyn smoleńskiej katastrofy. Serwis internetowy Gazeta.ru zwraca uwagę na apel premiera Donalda Tuska, aby nie wykorzystywać tragedii z 10 kwietnia w celach politycznych.

Rosyjski portal poinformował swoich czytelników, że "występując w Sejmie Tusk skrytykował polityków, którzy wykorzystują antyrosyjską retorykę i upolityczniają śledztwo w sprawie katastrofy". Dziennikarze w Rosji zwrócili również uwagę na okrzyki posłów pod adresem występującego premiera i zacytowali odpowiedź Donalda Tuska: "Ci, którzy teraz krzyczą, potem będą słuchać prawdy w milczeniu".

RIA Nowosti zwróciła uwagę, że podczas wystąpienia szefa rządu lider opozycji i brat zmarłego w katastrofie prezydenta - Jarosław Kaczyński opuścił salę obrad. "Wyjaśnienie prawdy o przyczynach katastrofy nie może być powodem do politycznej awantury" - cytuje Donalda Tuska rosyjska agencja. Rządowa agencja ITAR -TASS podkreśla, że szef polskiego rządu nie pozwoli na wciągnięcie Polski w "zimną wojnę" z Rosją.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM