Stan rannej kongresmenki coraz lepszy. Bawi się iPhone'm, ogląda książki

Chociaż stan postrzelonej deputowanej Gabrielle Giffords cały czas jest określany jako poważny, lekarze są bardzo zadowoleni z postępów, jakie robi ich pacjentka. Matka Giffords opisuje w e-mailu, że kobieta samodzielnie przesuwała zdjęcia na iPhonie męża i oglądała książki i kartki z życzeniami powrotu do zdrowia. Mąż kobiety twierdzi, że już za dwa tygodnie będzie mogła chodzić.

Niespotykanie szybką poprawę stanu zdrowia kongresmenki opisała w e-mailu do rodziny i przyjaciół jej matka. Kopia wiadomości dostała się również do redakcji gazety "The New York Times". Jest w niej napisane, że Giffords była w stanie samodzielnie przesuwać zdjęcia na iPhonie jej męża, bawiła się jego krawatem, a nawet starała się oglądnąć kartki z życzeniami powrotu do zdrowia i "Harry'ego Pottera" wydrukowanego dużą czcionką. Może również ruszać kończynami.

"Gabby coraz więcej rozumie"

Jednak największe wyzwania cały czas przed nią. - Teraz przyjdzie czas na prawdziwą determinację i wytrwałość - pisze matka kongresmenka. - Moja córka nie od razu zacznie spacerować po parku, chociaż jej mąż wierzy, że za około 2 tygodnie kobieta będzie chodzić. Codziennie Gabby więcej rozumie i wykonuje coraz bardziej złożone czynności - dodaje.

Mąż Giffords, kapitan marynarki wojennej i astronauta, Mark Kelly, zawsze uważał, że jego żona szybko wróci do zdrowia. Upiera się, że widział, jak kobieta się uśmiechała. Lekarze również są optymistami, ale bardziej sceptycznymi. - Czasem wydaje nam się, że widzimy rzeczy, które chcielibyśmy zobaczyć. Jednak jeśli Mark twierdzi, że zobaczył jej uśmiech, to ja to kupuje - komentuje jeden z nich.

Giffords już jutro opuści szpital

Kongresmenka już jutro wyjdzie ze szpitala z Tucson i stamtąd będzie przetransportowana do centrum rehabilitacji w Houston, gdzie zostanie poddana intensywnej terapii. Nie wiadomo jednak, kiedy lekarze zdecydują się rozpocząć rehabilitację, ponieważ stan zdrowia Giffords cały czas pozostaje poważny.

Gabrielle Giffords jest demokratyczną deputowaną do Izby Reprezentantów. Kobieta została postrzelona 8. stycznia przez mordercę-szaleńca w masakrze w mieście Tucson, w której zginęło sześć osób.

DOSTĘP PREMIUM