Moje życie na bezludnej wyspie: autobiografia japońskiego mordercy

32-letni Japończyk oskarżony o gwałt i morderstwo Brytyjki publikuje autobiografię. Rodzina ofiary jest oburzona.

Książka Tatsuyi Ichihashi ukazała się w środę w japońskich księgarniach. Jak podaje portal MailOnline , autor nie pisze w niej o popełnionym w Tokio w 2007 roku morderstwie na nauczycielce angielskiego Lindsay Hawker. Opisuje za to swoją próbę ucieczki przed policją: zaszycie się na bezludnej wyspie i poddanie operacji plastycznej. Książka Ichihashi, według jego obrońcy, ma być wyrazem żalu za popełniony czyn. Autor napisał, że podczas życia na odludziu "w sercu przepraszał" swoją ofiarę. Chciał jednak uniknąć aresztowania, wiedząc, że policja "nie okaże mu żadnej litości".

Oburzeni rodzice Brytyjki

Książka wyjdzie przed ogłoszeniem wyroku. Rodzina Hawker jest zbulwersowana. - To odrażające, że człowiek, którego proces o zabójstwo Lindsay jeszcze się nie zakończył, ma prawo publikować książkę - piszą w oświadczeniu.

Ichihashi został aresztowany w listopadzie 2009, po ponad 2 latach ukrywania się. Wcześniej był notowany za molestowanie i kradzież.

Do omawianego w brytyjskiej prasie zabójstwa doszło w 2007 roku w mieszkaniu Ichihashi w Tokio. Z 22-letnią Hawker poznali się kilka dni wcześniej przez chłopaka ofiary. Dziewczyna zgodziła się na prywatną lekcję angielskiego. Jej ciało odnaleziono po kilku dniach w wannie wypełnionej piaskiem na balkonie mieszkania zabójcy.

DOSTĘP PREMIUM