Prawie 50 tys. zł od żołnierzy z Afganistanu dla WOŚP

Prawie 50 tysięcy złotych trafiło na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od żołnierzy w Afganistanie. Symboliczny czek od pancernych ze Świętoszowa i Żagania odebrał w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych Jurek Owsiak. Pieniądze zasilą konto 19. Finału. - Suma ogromna. To jest naprawdę konkret - ocenia Owsiak.

W czasie spotkania szefa WOŚP z żołnierzami w Dowództwie Operacyjnym, Owsiak osobiście podziękował "misjonarzom" zaangażowanym w akcję dzięki wideokonferencji z bazą w Ghazni. - Ja jestem z was dumny i tulę do serca, jako koleś, który w życiu przeszedł nie jedno, a przede wszystkim nie był w wojsku dłużej niż dwa miesiące - mówi do żołnierzy Owsiak. - Opowiem wam o tym w Afganistanie - dodał szef fundacji.

WOŚP zagrał w Afganistanie we wszystkich polskich bazach wojskowych. Pieniądze zbierano także wśród amerykańskich i afgańskich żołnierzy stacjonujących razem z Polakami.

Na koncie tegorocznego XIX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już ponad 34 mln zł. Według szacunków WOŚP kwota ta powinna wzrosnąć do ponad 37 mln złotych. Środki te zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Wojsko zagrało z Orkiestrą

DOSTĘP PREMIUM