Kończy się "nuda Nowaka": ostatni dzień forum w Davos

W szwajcarskim Davos dziś ostatni dzień 41. Światowego Forum Gospodarczego. Politycy, biznesmeni i przedstawiciele świata kultury przez 5 dni dyskutowali o przyszłości gospodarczej świata. Organizator Forum Klaus Schwab przyznał, że zainteresowanie nim było tak duże jak nigdy dotąd, prawdopodobnie z powodu kryzysu finansowego.

Rekordowo liczne były w tym roku delegacje z Chin i Indii. Jednak nie każdy może wziąć udział w Forum w Davos. Aby otrzymać zaproszenie, trzeba być członkiem Światowego Forum, a to kosztuje.

Podstawowa składka, która gwarantuje uczestnictwo wynosi 50 tysięcy franków, czyli około 150 tysięcy złotych. Karta wstępu to koszt 18 tysięcy franków, czyli prawie 60 tys. złotych.

Specjalna karta biznesowa gwarantująca spotkania z największymi tego świata na prywatnych panelach kosztuje do 150 tysięcy franków, czyli około 450 tysięcy zł.

Jak informują szwajcarskie media, pobyt 5-osobowej delegacji w Davos może kosztować nawet 90 tys. franków, czyli ponad 250 tysięcy złotych. W zamian za to uczestnicy Forum mogą skosztować takich rarytasów jak :łosoś, kawior, czy homary.

Mogą się też czuć bezpiecznie: nad porządkiem na lądzie i w powietrzu czuwa policja wspierana przez szwajcarskie i austriackie wojsko oraz 30 samolotów wojskowych. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestników w Davos kosztowało w tym roku około 4,5 miliona franków.

To oni nudzą się z prezydentem Komorowskim >>

DOSTĘP PREMIUM