Napad w budynku Parlamentu Europejskiego. To już trzeci

Po raz trzeci w ostatnim okresie doszło do napadu rabunkowego w Parlamencie Europejskim. Polskie Radio dowiedziało się, że przewodniczący Europarlamentu Jerzy Buzek zwołuje w związku z tym na poniedziałek nadzwyczajne spotkanie służb ochraniających budynek.

Do napadu doszło przed 15.00. Dwóch nieznanych sprawców, jeden z nich był uzbrojony, okradło pocztę. Wyszli z sejfem z budynku, nie zatrzymywani przez nikogo. Podobno pieniędzy nie było dużo, ale całe zdarzenie wskazuje na to, że ochrona Parlamentu jest niewystarczająca.

Kilka lat temu mężczyzna obrabował bank na parterze, później napadnięta została jedna z kasjerek i już wtedy obiecywano, że zabezpieczenia zostaną wzmocnione. Ale do tej pory pozostawiają one wiele do życzenia.

Przewodniczący Europarlamentu nazwał taką sytuację niedopuszczalną. W związku z dzisiejszym napadem Jerzy Buzek zażądał wyjaśnień. Domagają się tego także europosłowie, którzy z kolei zasypują przewodniczącego Europarlamentu pytaniami - chcą wiedzieć, co zrobiono, by poprawić bezpieczeństwo w budynku.

Stefan Niesiołowski - polityczny wojownik - kończy 67 lat. Zobacz, jak się zmieniał

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM