Wybuch egipskiego gazociągu przy granicy z Izraelem. "Sabotaż"

Potężna eksplozja wstrząsnęła linią egipskiego gazociągu na Półwyspie Synaj, w pobliżu granicy z Izraelem. Według egipskiej telewizji państwowej po wybuchu rurociąg zajął się ogniem.

Jak donosi egipska państwowa telewizja, eksplozja miała miejsce w pobliżu miasta El Arish na półwyspie Synaj. Państwowe media mówią o sabotażu.

Egipska państwowa telewizja: to sabotaż "terrorystów"

- Sabotażyści wykorzystali sytuację w kraju i wysadzili gazociąg - powiedział korespondent państwowej TV. Oskarżył o wybuch bliżej niesprecyzowanych "terrorystów".

Wspólne modły chrześcijan i muzułmanów o odejście Mubaraka

Pożar rurociągu. Płomienie strzelały w niebo

Na miejscu eksplozji wybuchł potężny pożar. Według okolicznych mieszkańców jęzory ognia strzelały wysoko w niebo - pisze agencja Associated Press. Władze zatrzymały już dopływ gazu do ogarniętego pożarem odcinka rurociągu. Według izraelskiego radia dostarczający gaz do Izraela rurociąg nie został uszkodzony.

Zamieszki w Egipcie

W Egipcie od ponad tygodnia dochodzi do potężnych demonstracji przeciwko rządzącemu od 30 lat prezydentowi Hosniemu Mubarakowi . Stolicą kraju - Kairem - wstrząsają też brutalne uliczne walki zwolenników i przeciwników prezydenta, w których zginęło już kilkanaście osób. Rannych są tysiące, w kraju panuje chaos.

Czytaj też: 60 ataków na dziennikarzy w Kairze. "Nie ma wieści o reporterach"

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM