Para wzięła ślub na placu Tahrir. Wytropili ich internauci [ZDJĘCIE]

Para Egipcjan, którzy wzięli ślub na placu Tahrir w Kairze, robi furorę w internecie. Ludzie wrzucają na swoje profile na Twitterze ich ślubne zdjęcie, na którym pozują przed czołgiem. Ślub odbył się wczoraj, w tłumie protestujących - To teraz jest nasza rodzina - mówi para młoda.

22-letnia Abdel Hamid i Ahmed Zaafan (29 lat) wzięli ślub wczoraj na placu Tahrir w centrum Kairu, gdzie od ponad dwóch tygodni toczone są walki. Nowożeńcy powiedzieli: - Mogliśmy iść do sali ślubów, ale zdecydowaliśmy się zawrzeć małżeństwo między protestującymi. To oni są teraz naszą rodziną - powiedzieli. Przyznają jednak, że im przykro, że w uroczystości nie mogli wziąć niektórzy ich krewni.

Cytuje ich BBC, piszą zagraniczne agencje. Wcześniej ich zdjęcie obiegło serwisy społecznościowe i popularnego Twittera, gdzie ludzie na bieżąco relacjonują sytuację w Egipcie.

Para młoda tłumaczy, że uznali plac za najlepsze miejsce do tego, by wziąć ślub, ponieważ spędzili na nim kilkanaście ostatnich dni, gdzie razem z innymi przeciwnikami Mubaraka głośno i na oczach całego świata walczyli o wolność. - Zdecydowaliśmy się podzielić z nimi naszym szczęściem - powiedzieli.

Uroczystość miała wyjątkowy przebieg. Kiedy przez głośniki ogłoszono, że są małżeństwem na placu rozległy się krzyki i gwizdy. W kierunku pary młodej podawano kwiaty. Nowożeńcy tłumaczą, że ceremonia ma wymiar symboliczny - chcieli pokazać władzy i całemu światu, że protesty nie wyłączają normalnego życia.

Panna młoda zajmuje się informatyką, jej mąż jest farmaceutą.

Przewrót w Egipcie - główni rozgrywający [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM