Prokuratura żąda natychmiastowego procesu Berlusconiego

Prokuratura z Mediolanu chce natychmiastowego osądzenia premiera Włoch za płatny seks z nieletnią. Wniosek skierowano do sądu, który na jego rozpatrzenie ma 5 dni. Premier oskarżenia nazywa ?obrzydliwymi?, jego zdaniem mają one doprowadzić do rozpadu rządu

Sędzia musi zdecydować, czy przyjąć wniosek (74-letni Silvio Berlusconi stanie wówczas przed sądem) czy go odrzucić. Prokuratura oskarża premiera o płatny seks z 17-letnią dziewczyną i używanie politycznych wpływów do zatuszowania sprawy. Żąda natychmiastowego procesu, bo utrzymuje, że "materiał dowodowy jest przytłaczający". Berlusconi z kolei twierdzi, że jest niewinny.

Wszystko o Ruby

Dziewczyna, która w wieku 17 lat miała uprawiać z Berlusconim seks za pieniądze, to, obecnie 18-letnia, Marokanka o pseudonimie Ruby. Premier użył swoich wpływów, by wyciągnąć ją z aresztu, dokąd trafiła w związku z kradzieżą 4 tysięcy euro. Prokuratura twierdzi, że Berlusconi zrobił to, bo nie chciał, aby prawda o łączącej ich relacji wyszła na jaw.

Zwolennicy polityka utrzymują z kolei, że sprawę zatuszowano, bo dziewczynę wzięto za siostrzenicę prezydenta Egiptu i chciano uniknąć skandalu dyplomatycznego.

"Ktoś za to zapłaci"

Dzisiaj na konferencji prasowej szef włoskiego rządu oświadczył, że oskarżenia są "absolutnie bezpodstawne", a ich celem jest "jedynie medialne zniesławienie".

Premier zarzucił prokuratorom, że łamią prawo. "Ktoś za to zapłaci" - oznajmił Berlusconi.

Berlusconi zapewnia: Nigdy nie płaciłem za seks >>

TYLKO W TOKFM.PL: Co naprawdę napisał Gross? Przeczytaj pełny rozdział książki ''Złote żniwa'' >>

TOK FM PREMIUM