Pełny zapis zamachu w Moskwie. Unikalne zdjęcia [WIDEO]

Rosyjski serwis internetowy Life News publikuje unikalny zapis wideo zamachu na lotnisku Domodiedowo w Moskwie. Materiał zarejestrowała kamera z bankomatu. 24 stycznia w samobójczym ataku zginęło 36 osób, a ponad 180 zostało rannych.

Film opublikowany na stronie Life News to pełny zapis wideo, od początku do ostatniej sekundy. Choć w hali lotniska było ponad 50 kamer, tylko ta jedna zarejestrowała cały materiał, pozostałe zniszczył wybuch. Widać na nim, jak rozpalone do czerwoności kawałki żelaza wpadają w tłum ludzi.

Jakość wideo jest na tyle dobra, że można zobaczyć nawet śruby i nakrętki, które zamachowiec umieścił w bombie, tak by ranić jak najwięcej osób.

Wideo z kamery w bankomacie trafiło do służb specjalnych, które dzięki niemu mogły zbadać charakter fali wybuchu. Film pomógł też służbom dotrzeć do niektórych świadków zamachu i w ten sposób zdobyć cenne informacje przydatne w śledztwie.

W następstwie zamachu na lotnisku w Moskwie zginęło 36 osób, a ok. 180 odniosło obrażenia. Terrorysta zdetonował bombę w hali przylotów, przy wyjściu z zielonej strefy celnej, obok jednej z tamtejszych kawiarni.

Do zamachu na lotnisko Domodiedowo przyznał się w nocy z poniedziałku na wtorek Doku Umarow - przywódca czeczeńskich separatystów, który w 2007 roku ogłosił się "emirem Kaukaskiego Emiratu". Umarow, który jest odpowiedzialny za zamach w moskiewskim metrze w marcu roku 2010, kiedy to zginęło 39 osób, a ponad 180 zostało rannych, zapowiedział kolejne ataki.

TOK FM PREMIUM