Surogatka z Indii urodziła bliźniaki parze gejów

Mauro i Juan Carlos - para gejów z Hiszpanii - została rodzicami. Dziecko urodziła im surogatka z Indii. W tym kraju zalegalizowane wynajmowanie brzuchów kobiet już w 2002 roku. W prywatnej klinice urodziły się bliźniaki.

Dziewczynki urodziły się dziś w prywatnej klinice w New Delhi. Nie podano, który z mężczyzn jest biologicznym ojcem. To pierwsze bliźnięta, które urodziła surogatka, o których poinformowano opinię publiczną.

W większości krajów Europy wynajmowanie surogatek, które są sztucznie zapładniane i oddają dziecko po urodzeniu, jest zakazane.

Proceder wynajmowania brzuchów kobiet w Indiach zalegalizowano w Indiach w 2002 roku. Odbywa się on pod nadzorem państwa. Dla wielu kobiet, zwłaszcza z biedniejszych klas, to sposób na zarabianie pieniędzy. Za ciążę i urodzenie dziecka dostają od 3 do 6 tysięcy dolarów. W Indiach roczny dochód na głowę wynosi 500 dolarów.

Surogatki z Indii dają szansę wielu parom, w których kobieta ma problem z utrzymaniem ciąży, na rodzicielstwo. Niektóre środowiska krytykują jednak, że hinduski są wykorzystywane przez bogatych ludzi z zachodu.

Media donoszą też o coraz częstszych narodzinach dzieci dla par homoseksualnych.

DOSTĘP PREMIUM