Mubarak trafi na leczenie do luksusowej kliniki w Austrii?

Internetowe wydanie austriackiego dziennika ?Der Kurier" poinformowało o możliwym przyjeździe Hosniego Mubaraka do Wiednia. Były prezydent Egiptu miałby zostać hospitalizowany w ekskluzywnej, prywatnej klinice Rudolfinerhaus, która gościła już wielu VIP-ów.

W swoim artykule dziennik powołuje się na wiarygodne źródła arabskie - funkcjonariusza sił bezpieczeństwa przy Najwyższej Radzie Wojskowej, która przejęła władzę w Egipcie. Zdaniem egipskiego informatora, stan zdrowia byłego prezydenta pogarsza się z godziny na godzinę. Podobno najbliższa rodzina Hosniego Mubaraka przekonuje go do leczenia w Wiedniu. Mubarak odmawia jednak wyjazdu za granicę i terapii .

Mubarak ma problemy kardiologiczne, odkąd odszedł z urzędu ma mieć problemy z wysokim ciśnieniem.'

Osoby z jego otoczenia mówią anonimowo, że Mubarak się poddał i oświadczył, że chce umrzeć w Egipcie.

Prywatna klinika Rudolfinerhaus, oferująca luksus i dyskrecję wysoko postawionym politykom, cieszy się doskonałą opinią zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Swoją renomę elegancki szpital zawdzięcza zwłaszcza wiedeńskiemu, nie żyjącemu już interniście profesorowi Karlovi Fellingerowi (1904-2000). Niebagatelne znaczenie ma fakt, że klinika idzie na rękę hospitalizowanym politykom i pozwala im na czas leczenia sprowadzać swoich osobistych lekarzy.

Pacjentami Rudolfinerhaus byli, między innymi, królowie: Arabii Saudyjskiej i Maroka czy prezydent Pakistanu. Klinika leczyła również byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę, którego próbowano otruć podczas kampanii wyborczej.

DOSTĘP PREMIUM