Jesteś gejem? Chcesz wziąć ślub? Jedź na Wyspy i przejdź na islam

Kiedy Sarah i Asra się poznały, szybko wiedziały, że to jest to. Po kilkugodzinnej randce, kawie, jedzeniu i długich rozmowach Sarah niespodziewanie oświadczyła się Asrze. Ta przyjęła propozycję. Mieszkające w Wielkiej Brytanii lesbijki nie miałyby trudności z zarejestrowaniem legalnego związku partnerskiego. Obie były jednak muzułmankami.

- Poznałyśmy się w trakcie przerwy w miesiącu postu - Ramadanie - opowiada Asra. Dziewczyny rozmawiały o wierze i duchowości, są zresztą przekonane, że to właśnie zbliżyło je do siebie. Zdecydowały się na oficjalne małżeństwo. W pełni zgodne z tradycją islamską. Asra i Sarah są kolejnymi z coraz większej grupy homoseksualnych brytyjskich muzułmanów, którzy znaleźli ścieżkę do zawarcia legalnego małżeństwa zgodnego ze swoją wiarą.

Muzułmańskie małżeństwo dozwolone dla gejów i lesbijek?

Obrzęd określany jest jako "nikah" - muzułmański kontrakt małżeński. Tradycyjnie uroczystość ta zarezerwowana jest dla par heteroseksualnych. - Ale obrzędom nie musi przewodniczyć oficjalny imam, wystarczy osoba o odpowiedniej znajomości Koranu. Na szczęście, jedna z naszych przyjaciółek mogła udzielić nam ślubu - opowiadają dziewczyny. W mieszkaniu przyjaciółki, również lesbijki, ubrana w różową sukienkę Sarah i odziana w tradycyjny pakistański strój - szalwar kamiz - Asra zawarły małżeństwo i podpisały kontrakt małżeński.

Czy muzułmaninowi wolno być homoseksualistą?

Ceremonia nikah dla gejów i lesbijek nie mieści się jednak w głowie konserwatywnych muzułmanów. Rodziców Asry nie było na ślubie. Dziewczyna jest pewna, że nie zaakceptowaliby jej orientacji seksualnej. Z kolei znający orientację córki rodzice Sarah, która przeszła na islam 5 lat temu, czekają, według słów dziewczyny, "aż wyrośnie z bycia muzułmanką".

Gejowskie organizacje muzułmańskie działają na rzecz uznania praw wierzących homoseksualistów do zawierania małżeństw w formie ceremonii nikah. Jednym z gorących adwokatów muzułmańskiego małżeństwa homoseksualnego jest amerykański imam Daayiee Abdullah. Abullah, sam również homoseksualista, przewodniczył już wielu takim ceremoniom. - Według Koranu każdy człowiek ma bratnią duszę, która jest jego "wsparciem i ochroną" - mówi imam. - Zatem zakaz islamskich małżeństw homoseksualnych to atak na słowa Koranu - dodaje.

Kempa, Kalisz, Kurski.... Politycy w Reality Shopka Szoł [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM