"Ludzie tacy jak wy byliby zagazowani" - jest nagranie antysemickiej tyrady Galliano

Brytyjski tabloid "The Sun" opublikował nagranie, na którym widać projektanta Johna Galliano obrażającego nieznajomych w paryskiej restauracji. Na nagraniu widać m.in. jak słynny projektant deklaruje, że "kocha Hitlera". Francuskie media podają, że to dokumentacja kolejnego antysemickiego wybryku projektanta.

Galliano, który od 15 lat jest naczelnym projektantem luksusowego domu mody Dior, został kilka dni temu zatrzymany przez francuską policję za sprowokowanie awantury w restauracji w paryskiej dzielnicy Marais. Projektant według świadków zachowywał się agresywnie wobec siedzącej przy stoliku obok pary - 35-letniej Francuzki i 41-letniego Włocha - i obrzucił ich antysemickimi wyzwiskami. Miał m.in. powiedzieć "Brudne żydowskie gęby, powinniście nie żyć".

Policja, która zatrzymała projektanta stwierdziła, że był on pod wpływem alkoholu. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Natychmiast po incydencie dom mody Dior zawiesił projektanta w jego obowiązkach .

"Kocham Hitlera" - Galliano na filmie

Do mediów przedostało się dziś nagranie pijanego projektanta bełkoczącego antysemickie inwektywy. Francuskie media podają jednak, że nie jest to dokumentacja ostatniego ataku, ale jeszcze innego incydentu, do którego doszło kilka miesięcy temu. Film wspiera nowy akt oskarżenia przeciw projektantowi. Według radia Europe 1, w sobotę młoda kobieta złożyła na komisariacie w 3. dzielnicy Paryża skargę przeciw Galliano. Zeznała, że obraził on ją antyżydowskimi wyzwiskami w październiku ubiegłego roku, gdy siedziała w tej samej kawiarni, gdzie doszło do niedawnego incydentu.

Nagranie wideo, które zostało dziś opublikowane przez tabloid "The Sun" zostało wykonane przez przyjaciela osoby, która została zaatakowana przez projektanta. - Galliano siedział sam z drinkiem, a kilkoro z nas usiadło przy stole obok - mówił mężczyzna w rozmowie z tabloidem - Ciągle nam przeszkadzał, rzucał komentarze na nasz temat i na temat tego, o czym rozmawialiśmy. Wiedzieliśmy kim był, od razu go rozpoznaliśmy - dodał.

 

Na filmie widać, jak projektant zaczepia siedzących obok ludzi. - Czy ma pan jakiś problem? - pyta go kobieta. - Nie, ale kocham Hitlera - deklaruje Galliano - Ludzie tacy jak wy byliby martwi. Wasze matki, wasi przodkowie, wszyscy byliby kurwa zagazowani - dodaje. - O mój Boże! - komentuje to zszokowana kobieta. Galliano stwierdza też, że kobieta jest "kurewsko brzydka" a na pytanie skąd jest odpowiada: - Z twojej dupy.

Kobieta, która złożyła w sobotę skargę, tłumaczy, że nie zrobiła tego od razu po tym zdarzeniu, gdyż tłumaczyła sobie zachowanie Galliano upojeniem alkoholowym. Zdecydowała się zawiadomić o tym policję dopiero wtedy, gdy dowiedziała się, że o podobny eksces projektant mody został oskarżony w ubiegłym tygodniu.

Galliano: "Jestem niewinny, to pomówienie"

W obronie Galliano stanęło jednak kilka osób, twierdząc, że to on był ofiarą agresji ze strony pary. Sam projektant stwierdził, że cała sprawa to "pomówienie" i zagroził procesem o zniesławienie. Obrońca Galliano oświadczył, że "doszło do zamieszania; pan Galliano został zaatakowany słownie, lecz nigdy nie wypowiedział takich obelg". - Mamy na to świadków - dodał.

Media zwracają uwagę, że do zatrzymania Galliano doszło na kilka dni przed wielkimi pokazami najnowszej jesienno-zimowej kolekcji Diora w ramach paryskiego Tygodnia Mody. Nie wiadomo jeszcze, czy dojdzie do tego pokazu.

Tymczasem francuskie media informują, że opublikowane przez "The Sun nagranie

Oscary i czerwony dywan: z kim pojawił się Valentino, a kto przyszedł z matką [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM