Wizy do USA. "Wszystko w tej sprawie już powiedzieliśmy"

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wyraził nadzieję, że sprawa zniesienia wiz dla Polaków do USA zostanie w końcu rozwiązana.

Przebywający w Waszyngtonie szef polskiej dyplomacji oznajmił jednak, że wszystko, co mieliśmy w tej sprawie do powiedzenia Amerykanom, już im powiedzieliśmy. - Wszyscy wiemy, jak trudna to jest kwestia. Strona amerykańska doskonale wie, jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie - powiedział dziennikarzom szef polskiej dyplomacji.

Podczas niedawnej wizyty w USA prezydenta Bronisława Komorowskiego, prezydent Barack Obama zadeklarował, że sprawę zniesienia wiz dla Polaków chce załatwić do końca swojej kadencji. Na to liczy też Radosław Sikorski.

Szef polskiej dyplomacji w czwartek spotka się z amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton. Sikorski nie powiedział, czy podczas rozmowy poruszy kwestię wiz. Politycy mają natomiast rozmawiać o stosunkach dwustronnych, a także demokratyzacji państw graniczących z Unią Europejską, czyli między innymi Libii i Białorusi.

Ranking politycznych blogerów [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM