Podpaliła gwałciciela swojej córki. Po roku odzyskała wolność

Zabójczyni gwałciciela swojej 13-letniej córki wyjdzie na wolność - zadecydował hiszpański sąd, który do czasu rozpatrzenia apelacji, zgodził się zawiesić skazanej odbywanie kary - poinformował brytyjski dziennik ?Telegraph?. Maria Carmen Garcia w więzieniu odsiedziała ponad rok z zasądzonych pięciu lat.

Garcia czekała siedem lat, by zemścić się na mężczyźnie, który zgwałcił jej 13-letnią córkę. Zdesperowana kobieta oblała Antonio C.V benzyną i go podpaliła. Poparzony mężczyzna zmarł kilka dni później w szpitalu. Sprawa stała się głośna w całej Hiszpanii. Kobieta sama wymierzając sprawiedliwość zyskała sympatię i poparcie opinii publicznej. Za to okrutne zabójstwo sąd w pierwszej instancji skazał ją na blisko dziesięć lat więzienia. Ostatecznie wyrok złagodzono do pięciu lat.

Specjalne okoliczności i presja społeczeństwa

Tylko w tym roku do sądu i lokalnych władz wpłynęła petycja o uwolnienie Marii Carmen Garcii podpisana przez pięć tysięcy osób. Według "Telegrapha" petycja mogła mieć wpływ na decyzję sędziego, który postanowił zawiesić skazanej karę do czasu rozpatrzenia apelacji obrońców.

- W swoim orzeczeniu podkreślił, że Garcia nigdy wcześniej nie była notowana i w czasie popełniania przestępstwa była chwilowo niepoczytalna. Dodatkowo, mąż skazanej choruje od lat i jej dłuższy pobyt w więzieniu mógłby wpłynąć na jego stan zdrowia - relacjonuje hiszpański dziennik "El Pais".

Prawnik gwałciciela niezadowolony

- Wygląda na to, że praworządnym jest wzięcie spraw w swoje ręce i zabijanie z premedytacją - kpi z decyzji sądu Antonio Martiniz Camcho, obrońca zmarłego Antonio C.V.

DOSTĘP PREMIUM