Wielki pożar w slumsach. Spłonął dom gwiazdy "Slumdoga" [ZDJĘCIA]

21 osób zostało rannych, a 2000 straciło dach nad głową - to bilans wielkiego pożaru, jaki wybuchł w piątek wieczorem w slumsach Garib Nagar w Mumbaju. Spłonął m.in. dom Rubiny Ali, dziecięcej gwiazdy filmu "Slumdog Millionaire".

- Byłam z rodziną w domu, gdy wybuchł pożar. Oglądaliśmy telewizję, usłyszeliśmy hałas. Złapaliśmy co było pod ręką i uciekliśmy - relacjonuje 12-latka. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie.

Dziewczynka w rozmowie z mediami powiedziała, że straciła prawie wszystkie nagrody, które otrzymała za udział w oscarowym obrazie"Slumdog Millionaire". Spłonęła także cała jej kolekcja gazet i zdjęć związanych z filmem. - Wszystko straciłam - mówiła dziewczynka, która wcieliła się w rolę małej Latiki.

Wraz z rodziną lada chwila miała przeprowadzić się do nowego mieszkania. Środki na przeprowadzkę otrzymała dzięki specjalnemu funduszowi, jaki dla małych gwiazd ze slumsów założył Danny Boyle, reżyser filmu.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie pożaru. Jednak - jak podkreśla agencja AP - w slumsach najczęstszą przyczyną pożarów są awarie związane z nielegalnym pobieraniem prądu.

Slumsy w Mumbaju płoną [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM