Wypadek czy zamach? Co było przyczyną katastrofy samolotu w Rosji

Rosyjscy eksperci nie wykluczają, że przyczyną katastrofy lotniczej koło Biełgorodu, w której zginęło 7 osób, mógł być zamach terrorystyczny.

Według agencji Interfax, międzyregionalny komitet śledczy badający wypadki w transporcie wymienia zamach jako jedną z czterech podstawowych przyczyn upadku samolotu AN-148, który wykonywał lot próbny przed przekazaniem kontrahentowi z Birmy.

Maszyna z nieustalonych przyczyn spadło około 150 kilometrów od Biełgorodu w środkowej Rosji. W katastrofie zginęło 7 osób, w tym dwóch pilotów z Birmy. Maszynę wyprodukowano na zamówienie birmańskiego kontrahenta i był to jej lot próbny przed przekazaniem zamawiającemu.

Według informacji przekazanych przez rosyjskie Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych, samolot spadł na ogród prywatnego domu i zapalił się. Międzyregionalny komitet śledczy sprawdza cztery podstawowe przyczyny sobotniej tragedii. Są to: zamach terrorystyczny, błędy montażowe, zła jakość paliwa i błąd pilota. Samoloty typu AN - 148 mają zasięg do 5 tysięcy kilometrów i mogą przewozić maksymalnie od 70 do 100 pasażerów.

Sześć osób nie żyje . Katastrofa samolotu w Rosji >>

DOSTĘP PREMIUM