Nowe nagranie z katastrofy 11 września. Ze śmigłowca [WIDEO]

- Cała wieża runęła. O mój Boże! - w 10 lat od ataku na World Trade Center opublikowano zapis wideo z helikoptera nowojorskiej policji. To jedyna rejestracja katastrofy 11 września z powietrza.

17 minutowe nagranie pochodzi z policyjnego helikoptera, który krążył bardzo blisko palących się bliźniaczych wież. Policjanci chcieli ocenić, czy uda im się zabrać na pokład ludzi, którzy po pobiegli na dach budynku. Akcja okazała się niemożliwa do przeprowadzenia, sam helikopter musiał odlecieć z miejsca zagrożenia. Zza kadru słychać funkcjonariusza krzyczącego do kolegi: - Cała wieża runęła!, a potem - Uciekliśmy w ostatniej chwili.

 

Mimo, że już prawie 10 lat minęło od terrorystycznego zamachu w Nowym Jorku, co pewien czas Państwowy Instytut Standardów i Technologii (NIST) USA, który zebrał i przechowuje wszystkie materiały potrzebne do śledztwa, przekazuje zdjęcia do publikacji. Kadry z filmu zostały opublikowane już rok temu. Teraz ujawniono cały film. Nagranie jest o tyle szczególne, że to jedyny materiał nakręcony z powietrza, przedstawiający słupy dymu wokół płonących wieży WTC z tak bliskiej odległości.

W ataku terrorystycznym na World Trade Center w Nowym Jorku 11 września 2001 roku zginęło 2752 ludzi.

Polski Rosomak w ogniu. Prawdziwe zdjęcia z Afganistanu [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM