Papież odpowie na pytania w telewizji. Jednak nie "na żywo"

W Wielki Piątek papież Benedykt XVI będzie po raz pierwszy odpowiadał na pytania telewidzów. Program nie będzie jednak nadawany "na żywo", a trzy wybrane z najczęściej pojawiających się pytań mają dotyczyć Jezusa.

Papież będzie miał 80 minut na zastanowienie się nad odpowiedzią na pytanie. Wcześniej telewidzowie włoskiej stacji publicznej RAI będą mogli przysyłać je pocztą lub przez interenet, które chcą zadać papieżowi. Realizujący program wybiorą następnie trzy najczęściej pojawiające się pytania i przekażą je papieżowi.

- To, co jest absolutną nowością, to fakt, że papież będzie odpowiadał na pytania w telewizji, a te będą pochodziły od telewidzów - powiedział Rosario Carello, prezenter programu dotyczącego spraw religijnych emitowanego na antenie telewizji RAI.

Pytania mają dotyczyć Jezusa, adekwatnie do momentu, w którym program ma się ukazać - Wielkiego Piątku. Papież chce mówić na taki temat, bo niebawem ma ukazać się druga z planowanych trzech jego książek poświęconych życiu Jezusa.

Faktoid - półprawdy, zmyślenia i kredensy. Polecamy >>

DOSTĘP PREMIUM