Niemcy: wyślij epitafium a wygrasz własny pogrzeb

Czek na pokrycie kosztu własnego pogrzebu to nagroda niemieckiej lokalnej rozgłośni radiowej. Wygra ten, kto nadeśle najpiękniejsze epitafium... na własny nagrobek - donosi BBC.

Już ponad 600 osób przysłało na adres radiowej redakcji swoje propozycje nagrobnych wierszy. Bawarskie Radio Galaxy czeka na zgrabne epitafia na nagrobki słuchaczy do środy 17 marca. Główna nagroda w konkursie wynosi 3000 euro, które musi być wydane na ubezpieczenie na wypadek śmierci.

Towarzystwa zakładów pogrzebowych oburzają się, że to niesmaczne i podają radio do sądu.

"Niech młodzi zaczną rozmawiać o śmierci"

Jeden z prezenterów stacji, Jens Pflueger, bronił pomysłu konkursu. - Ma on na celu przełamać społeczne tabu wokół śmierci i sprawić, że młodzi też zaczną rozmawiać na ten trudny temat. Chcieliśmy podnieść świadomość młodzieży - mówił prezenter stacji, której słuchaczami są w głównej mierze osoby poniżej 30 roku życia.

Właściciele zakładów pogrzebowych konkurs potępili w czambuł

- To inicjatywa nie tylko bezbożna i niesmaczna, ale też niemoralna, jeśli spojrzeć na prawo o legalnej konkurencji - komentowali decyzję radia o wyborze miejskiego zakładu pogrzebowego na wykonawcę usługi.

Stacja radiowa oczekuje na oryginalne teksty, mogą być o zabarwieniu humorystycznym, ale ważne aby oddawały styl osoby piszącej. - Chcemy pokazać, że warto mieć ubezpieczenie na wypadek śmierci. Starsi ludzie mówią, że to niesmaczne, ale my wcale nie żartujemy. My rozmawiamy o tym na antenie - powiedział dla BBC.

Szczęśliwych zwycięzców konkursu, którym zostanie opłacony pogrzeb, Bawarczycy poznają w środę 17 marca.

Wrocław: zakład pogrzebowy oferuje "pogrzeb za złotówkę" za donosy>>>

DOSTĘP PREMIUM