Tajemniczy samolot zestrzelony nad Libią [WIDEO]

Wiadomo tylko, że ten samolot przelatywał nad stolicą libijskich rebeliantów, Bengazi. Nie jest pewne, czy należał do sił wiernych Muammarowi Kaddafiemu, czy też jego pilot przystąpił do opozycji. Jednak, jak twierdzą sami rebelianci, samolot należał do nich, a strąciły go siły reżimu. Pilot zdążył się katapultować, nie wiadomo, czy przeżył.
 

Przelatujący nad walczącym miastem myśliwiec w pewnej chwili zostaje trafiony pociskiem. Na kadłubie samolotu pojawia się ogień. Maszyna zaczyna bezwładnie pikować w stronę ziemi. W pewnej chwili widać rozbłysk, a od spadającego samoltu oddziela się ciemny punkt - najprawdopodobniej katapultujący się pilot. Pozbawiona sterowności maszyna niewiele później uderza w ziemię. Nad dachami domów unosi się ogień i słup dymu.

Rebelianci: to nasz samolot

Według agencji AFP jeden z przywódców opozycjonistów stwierdził, że samolot ponad wszelką wątpliwość należał do rebeliantów i został strącony przez siły wierne Muammaraowi Kaddafiemu. Inne doniesienia mówiły o tym, że myśliwiec należał do sił Kaddafiego.

Olbrzym wylądował! Airbus A380 w Warszawie. Zobacz zdjęcia >>

DOSTĘP PREMIUM