Korea Płn. oskarża USA: Żołnierze fotografują się z alkoholem przy granicy

Korea Północna ostrzegła przed poważnymi konsekwencjami misji zwiadowczych amerykańskich sił w pobliżu granicy z Południem. Pjongjang uważa, że amerykańscy żołnierze dopuszczają się prowokacji fotografując się w tym miejscu z kobietami i pijąc alkohol

Północnokoreańska agencja prasowa poinformowała, że ostrzeżenie przekazano już władzom Korei Południowej. Incydenty te prowadzą do wzrostu napięć na silnie strzeżonej granicy i mogą sprowokować poważne konsekwencje - argumentuje Północ.

Zarzuty odpiera południowokoreańskie ministerstwo obrony, a także Kolegium Połączonych Sztabów, twierdząc iż żołnierze amerykańscy zajmują się wyłącznie patrolowaniem strefy zdemilitaryzowanej. Tymczasem południowokoreański dziennik "Choosun Ilbo" informuje, że Korea Północna rozbudowuje flotę okrętów podwodnych. Pjongjang zbudował już unowocześnioną wersję okrętu klasy "Shark", który może rozwijać większą prędkość niż obecnie wykorzystywane jednostki. Korea Północna dysponuje obecnie około 70 okrętami podwodnymi.

Interwencja. US Navy publikuje zdjęcia z niszczyciela USS Barry >>

DOSTĘP PREMIUM