Izraelskie czołgi strzelają w Strefie Gazy. 4 zabitych

Czworo Palestyńczyków zginęło, a trzynaścioro zostało rannych w ciężkich starciach z izraelską armią w Strefie Gazy. Według rządzącego Strefą Hamasu, pociski izraelskich czołgów trafiły m.in. w dom. Wśród rannych są dzieci. Wcześniej siły państwa żydowskiego ostrzelały tunele przemytnicze w Strefie.

Według palestyńskiego resortu zdrowia izraelskie uderzenie zabiło cztery osoby. Trzynaście innych, w tym dzieci, odniosło rany. Według rzecznika ministerstwa zdrowia Strefy Gazy, Adhama Abu Salmii, izraelskie pociski trafiły w dom na wschód od miasta Gaza. Jak twierdzą policjanci z rządzonej przez terrorystyczny Hamas Strefy, teren ostrzelały czołgi. Izrael na razie nie skomentował tych wydarzeń.

Palestyńczycy strzelają z moździerzy, Izrael używa czołgów

Wcześniej armia państwa żydowskiego przypuściła serię ataków na cele palestyńskich bojowników w Strefie. Atak wymierzony był m.in. w tunele, którymi do objętej blokadą enklawy szmuglowana jest broń. W atakach - według Palestyńczyków - rannych zostało 19 osób. Wcześniej, w sobotę 19 marca, Palestyńczycy ostrzelali terytorium Izraela zaporowym ogniem z moździerzy.

Strefa między miastem Gaza a granicą palestyńsko-izraelską jest bardzo niespokojna, często dochodzi w niej do koncentracji wojsk.

Czym do ślubu pojedzie książę William [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM