Belgijski F-16 bombarduje bombowiec sił Kaddafiego [WIDEO]

Belgijskie ministerstwo obrony ujawniło wideo przedstawiające moment zbombardowania jednej z baz Muammara Kaddafiego przez samolot F-16.

Miinsterstwo poinformowało w oświadczeniu, że "cel został trafiony", a podczas bombardowania nie ucierpiał nikt postronny.

Film przedstawiał pierwszą misję belgijskiego myśliwca F-16 w Libii. Belgia wysłała w sumie sześć samolotów F-16, które stacjonują w greckiej bazie Azaxos.

 

Dziś o godzinie 8 rano NATO oficjalnie przejęło dowodzenie misją. Kanadyjski generał Charles Bouchard objął dowodzenie i wydał pierwsze rozkazy o wysłaniu samolotów i statków do wybrzeży libijskich. Od tego momentu wszystkie operacje międzynarodowej koalicji na morzu i w powietrzu przeszły pod kontrolę kwatery głównej. Żaden kraj nie może już teraz sam decydować o wysłaniu swoich samolotów.

Operacja w Libii trwa od dziewięciu dni. Libijski przywódca Muammar Kaddafi i jego synowie cały czas przebywają w kraju i są zdeterminowani, by pozostać tam "aż do końca" - podał dziś libijski rząd.

Nowe kostiumy kąpielowe Victoria's Secret prosto z Hollywood [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM