USA: 79 samolotów uziemionych. Trzy kolejne dziury w poszyciu

W kolejnych trzech samolotach typu Boeing 737 należących do amerykańskich linii lotniczych Southwest znaleziono pęknięcia poszycia. Kilka dni temu z powodu takiej samej usterki omal nie doszło do katastrofy. Southwest uziemiły 79 samolotów.

Półtorametrowa dziura spowodowała w piątek dekompresję w kabinie pasażerskiej Boeinga 737-300 linii lotniczych Southwest Airlines zaraz po starcie z lotniska w Phoenix. Samolot lądował awaryjnie w bazie wojskowej w Yumie. Na szczęście żadnemu ze 118 pasażerów nic się nie stało. Rozpoczęło się jednak sprawdzanie innych Boeingów. W trzech z nich znaleziono niewielkie pęknięcia, które muszą zostać naprawione. W 19 maszynach nie stwierdzono żadnych problemów. Ponieważ jednak wszystkie Boeingi 737-300 należące do Southwest muszą zostać dokładnie sprawdzone, linie te odwołały ponad 600 lotów.

 

Wczoraj inny samolot należący do Southwest został zawrócony do Los Angeles z powodu zapachu dymu z topiącej się instalacji elektrycznej. Przedstawiciele amerykańskich linii wyjaśnili jednak, że awaria nie miała nic wspólnego z pęknięciami poszycia Boeingów 737-300.

Samolot lądował awaryjnie. Z dwumetrową dziurą w kadłubie [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM