Schwarzenegger prezydentem UE? Doradcy go namawiają

Znany hollywoodzki aktor Arnold Schwarzenegger, który przez osiem lat był gubernatorem amerykańskiego stanu Kalifornia, może ubiegać się o stanowisko prezydenta Unii Europejskiej.

Jak informuje "Mail&Guardian", ktory powołuje się na "Newsweeka", Schwarzenegger jeszcze nie zdecydował, co będzie dalej robił, ale jego doradcy namawiają go, by powrócił do Europy i stanął do wyścigu o fotel prezydenta Unii.

63-letni Schwarzenegger urodził się w Austrii. Jeden z jego doradców, Terry Timmen twierdzi, że "władze Unii Europejskiej będą próbowały znaleźć na to stanowisko osobę z większym autorytetem i bardziej znaną, która może zjednoczyć wszystkie kraje Europy".

- Francuzi nie zgodzą się, żeby prezydentem Unii Europejskiej został Niemiec, a Niemcy będą przeciwko Włochowi. A co powiedzą na człowieka, który urodził się w Europie, odniósł sukces w Stanach Zjednoczonych, ale może wrócić, aby stać się dla zjednoczonej Europy takim Jerzym Waszyngtonem czy Tomaszem Jeffersonem? - pyta doradca Schwarzeneggera.

W styczniu Schwarzenegger opuścił urząd gubernatora Kaliforni i obecnie jest w Stanach Zjednoczonych i popularnym politykiem i popularnym aktorem. W tym miesiącu poinformował o swoim nowym projekcie kinowym, który ma realizować po zejściu ze sceny politycznej. Po trzech miesiącach namysłu wybrał serial animowano dla telewizji. Obecnie prezydentem Unii Europejskiej jest Herman van Rompuy.

TOK FM PREMIUM