"Losy białej rasy są zagrożone". Rosyjski urzędnik dla BBC

Na wyraźne żądanie Kremla posadę stracił rzecznik prasowy Federalnej Służby Emigracyjnej (FSM) - Konstantin Połtoranin. Urzędnikowi zarzucono publiczne wypowiadanie rasistowskich opinii.

W wywiadzie dla BBC rzecznik służb emigracyjnych stwierdził, że "losy białej rasy są zagrożone". Konstantin Połtoranin odniósł się w ten sposób do kwestii napływu do Rosji a także innych krajów europejskich emigrantów z Azji i Bliskiego Wschodu. "Takie wypowiedzi są niedopuszczalne dla każdego urzędnika, a tym bardziej dla funkcjonariusza Federalnej Służby Emigracyjnej" - wytłumaczył swoją decyzję o dymisji rzecznika szef FSM Konstantin Ramadanowskij.

Sam zainteresowany oświadczył w rozmowie z portalem Gazieta.ru, że nie jest rasistą, ale rzeczywiście przyszłość białej rasy wydaje się być zagrożona. - Wypowiedzi Połtoranina zwróciły uwagę administracji prezydenta - poinformował dziennikarzy anonimowy pracownik Kremla. Według niego - dymisja rzecznika wydaje się być logiczną konsekwencją jego nieodpowiedzialnych wypowiedzi.

DOSTĘP PREMIUM