Opublikowano oficjalne zdjęcia z królewskiego ślubu

Clarence House udostępnił dziś prasie oficjalne zdjęcia ze ślubu księcia Williama i Catherine Middleton. Autorem fotografii jest Hugo Burnand, ulubiony fotograf księcia Karola i księżnej Kamili.

Rodzina królewska i rodzina panny młodej pozowali Burnandowi w komnacie tronowej Pałacu Buckingham. Zdjęcia zostały wykonane krótko po ceremonii w Opactwie Westminsterskim.

Na pierwszym zdjęciu William z Kate pozują na tle dywanu z czerwonego aksamitu i złotych ornamentów królewskich. Drugie zdjęcie jest nieco mniej formalne - para młoda siedzi w otoczeniu małych paziów i kilkuletnich druhen. Wspaniały tren sukni ślubnej Kate widać tutaj w pełnej okazałości. Burnand twierdzi, że jest to jego ulubione zdjęcie. Na trzeciej fotografii para książęca pozuje ze swoimi rodzinami. Na lewo od Kate stoi rodzina Middletonów, a po prawej stronie Williama pozuje brytyjska rodzina królewska.

Ulubiony fotograf Karola i Kamili wygrał z przyjacielem księżnej Diany

Książę William i jego małżonka Catherine zrezygnowali z usług słynnego Mario Testino, bliskiego przyjaciela księżnej Diany, który był autorem ich zaręczynowych fotografii. Zamiast niego wybrali Burnanda - ulubionego fotografa księcia Karola i księżnej Kamili.

47-letni Burnand od lat współpracuje z brytyjską rodziną królewską. Był oficjalnym fotografem na ślubie Karola z Kamilą w 2005 roku, jest również autorem ikonicznego zdjęcia zrobionego z okazji 60. urodzin księcia Karola. Wielokrotnie współpracował z książętami Williamem i Harrym, robił m.in. zdjęcia księcia Williama na koniu podczas gry w polo oraz na zamku Windsor.

Według brytyjskiego "Daily Mail" rodzina królewska ceni poczucie humoru, spontaniczność i dyskrecję Burnanda. Fotograf wykonywał także portrety innych światowych przywódców, m.in. Billa Clintona, Michaiła Gorbaczowa, Margaret Thatcher i jej męża Denisa, a także Victorii Beckham i Michaela Jacksona.

DOSTĘP PREMIUM