Trzech polskich żołnierzy rannych w Afganistanie

Trzech żołnierzy zostało rannych, gdy wiozący ich konwój został ostrzelany przez rebeliantów. Cała trójka jest w szpitalu w Ghazni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak mówi mjr Szczepan Głuszczak, szef sekcji informacyjno-prasowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego, do zdarzenia doszło dziś po południu w centralnej części prowincji Ghazni w dystrykcie Qarabagh. Żołnierze wykonywali zadania patrolowe. Jeden z pojazdów w kolumnie został zaatakowany przy pomocy ręcznego granatnika przeciwpancernego i broni strzeleckiej. Polscy żołnierze odpowiedzieli ogniem.

Życiu żołnierzy nie zagraża niebezpieczeństwo

Rannym udzielono pierwszej pomocy. Na miejsce został wezwany śmigłowiec ewakuacji medycznej. Polscy żołnierze zostali przewiezieni do szpitala w Ghazni. Ich stan lekarze określają jako stabilny, życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował mjr Szczepan Głuszczak z sekcji informacyjno-prasowej Polskich Sił Zadaniowych ISAF. Rodziny żołnierzy zostały powiadomione o wydarzeniu.

Polski Kontyngent Wojskowy uczestniczy w operacji Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa (ISAF). W jej ramach zapewnia bezpieczeństwo w prowincji Ghazni, w tym ochronę kluczowej drogi Kabul - Kandahar oraz drogi Ghazni - Sharana na terenie prowincji. Kontyngent liczy 2600 żołnierzy, odwód strategiczny to 400 żołnierzy w Polsce z możliwością krótkotrwałego ich użycia w Afganistanie.

Wielki pożar magazynów w Wólce Kosowskiej pod Warszawą [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM