Syn ben Ladena krytykuje USA. Zabicie ojca uważa za "czyn kryminalny"

Syn Osamy ben Ladena krytykuje Stany Zjednoczone. W wypowiedzi cytowanej przez "New York Times" Omar bin Laden, który wielokrotnie odcinał się od terrorystycznej działalności swojego ojca, ocenia jego zabicie jako "czyn kryminalny".

Zaś jego pogrzeb na morzu uważa za celowe upokorzenie rodziny lidera Al-Kaidy, której odebrano prawo do urządzenia mu godnego pochówku. Omar ben Laden zadaje też pytanie, dlaczego Amerykanie nie ujęli jego ojca żywego i nie postawili przed sądem oraz dlaczego zastrzelili go, mimo że był nieuzbrojony. - Zabijanie to nie jest sposób na rozwiązywanie problemów - mówi.

Wypowiedź Omara ben Ladena przekazał gazecie "New York Times" Jean Sasson - amerykański pisarz, który w 2009 roku pomógł Omarowi ben Ladenowi i jego braciom w napisaniu wspomnień z dzieciństwa.

Omar ben Laden mieszkał ze swoim ojcem w Afganistanie do 1999 roku, kiedy to - na dwa lata przez ataki terrorystycznymi na Nowy Jork i Waszyngton - wyprowadził się od niego razem z matką, Nadżwą. Według "New York Timesa", cytowana wypowiedź jest autorstwa kilku synów ben Ladena, jednak tylko jeden z nich zdecydował się ujawnić swoje imię.

Szczegóły operacji zabicia terrorysty Komandosi mieli dopaść Osamę za wszelką cenę

Osama bin Laden: wódz islamskich terrorystów [ZDJĘCIA]>>

DOSTĘP PREMIUM